| Primary Voltage Rating | 230 → 240V ac |
| Secondary Voltage Rating | 11.5V |
| Power Rating | 10 → 60W |
| Dimensions | 86 x 31 x 20 mm |
| Length | 86 mm |
| Width | 31 mm |
| Depth | 20 mm |
| Minimum Load Requirement | 10W |
| Maximum Temperature | +45°C |
| Weight | 50 g |
| Dimming Method | Trailing Edge |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.