| Primary Voltage Rating | 230V ac |
| Secondary Voltage Rating | 12V |
| Power Rating | 30 → 150W |
| Dimensions | 190 x 49 x 39 mm |
| Length | 190 mm |
| Width | 49 mm |
| Depth | 39 mm |
| Minimum Load Requirement | 30W |
| Maximum Temperature | +40°C |
| Weight | 205 g |
| Dimming Method | Trailing Edge |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.