| Rechargeable | No |
| Model Number | HD230BS |
| Lamp Type | LED |
| Luminosity | 230 lm |
| Batteries | 3 x AAA Alkaline |
| Hazardous Area | No |
| Range | 74 m |
| Weight with Batteries | 91g |
| Weight (with Batteries) | 91g |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.