| Rechargeable | No |
| Model Number | HL7 |
| Lamp Type | LED |
| Luminosity | 285 lm |
| Batteries | AAA |
| Hazardous Area | No |
| Range | 119 m |
| Beam Type | Flood, Spot |
| Weight with Batteries | 125g |
| Weight (with Batteries) | 125g |
| Colour | Black |
| Case Material | Plastic |
| Model | HL7 |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.