| Rechargeable | No |
| Model Number | HL8 |
| Lamp Type | LED |
| Luminosity | 615 lm |
| Batteries | AA |
| IP Rating | IPX4 |
| Range | 217 m |
| Beam Type | Flood, Spot |
| Weight with Batteries | 363g |
| Weight (with Batteries) | 363g |
| Model | HL8 |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.