| Rechargeable | No |
| Model Number | H3.2 |
| Lamp Type | LED |
| Luminosity | 120 lm |
| Batteries | AAA |
| Hazardous Area | No |
| Range | 100 m |
| Beam Type | Flood, Spot |
| Weight with Batteries | 133g |
| Weight (with Batteries) | 133g |
| Colour | Black |
| Head Diameter | 28mm |
| Case Material | Aluminium |
| Model | H3.2 |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.