| Rechargeable | Yes |
| Model Number | iH5R |
| Lamp Type | LED |
| Luminosity | 400 lm |
| Batteries | Li-Ion |
| IP Rating | IP54 |
| Range | 180 m |
| Weight with Batteries | 179g |
| Weight (with Batteries) | 179g |
| Colour | Black |
| Head Diameter | 39.6mm |
| Case Material | Polycarbonate |
| Model | iH5R |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.