| Rechargeable | Yes |
| Model Number | iH8R |
| Lamp Type | LED |
| Luminosity | 600 lm |
| Batteries | Li-Ion |
| Range | 150 m |
| Beam Type | Spot |
| Weight with Batteries | 158g |
| Weight (with Batteries) | 158g |
| Colour | Black, Green |
| Head Diameter | 36mm |
| Model | IH8R |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.