| Rechargeable | No |
| Model Number | E41 |
| Lamp Type | LED |
| Luminosity | 80 lm |
| Batteries | AAA |
| Hazardous Area | No |
| Range | 32 m |
| Beam Type | Spot |
| Weight with Batteries | 141g |
| Colour | Black |
| Case Material | Plastic |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.