| Rechargeable | No |
| Model Number | SEO3 |
| Lamp Type | LED |
| Luminosity | 90 lm |
| Batteries | AAA |
| Hazardous Area | No |
| Range | 40 m |
| Beam Type | Flood, Spot |
| Weight with Batteries | 105g |
| Colour | Green |
| Head Diameter | 19mm |
| Case Material | Plastic |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.