| Rechargeable | Yes |
| Model Number | HATZOOM 580R |
| Lamp Type | LED |
| Luminosity | 580 lm |
| Batteries | 3 x AAA Alkaline |
| IP Rating | IP64 |
| Range | 150 m |
| Weight with Batteries | 95g |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.