| Model Number | 110E |
| Lamp Type | LED |
| Luminosity | 74 lm |
| Batteries | AAA |
| Hazardous Area | Yes |
| Hazardous Area Certification | ATEX |
| IP Rating | IPX7 |
| Zone | Zone 0 |
| Range | 92 m |
| Weight with Batteries | 116g |
| Weight (with Batteries) | 116g |
| Colour | Black |
| Case Material | PBT, Polycarbonate |
| Model | 2690Z0 |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.