| Rechargeable | No |
| Model Number | e+Lite |
| Lamp Type | LED |
| Luminosity | 30 lm |
| Batteries | CR2032 |
| Hazardous Area | No |
| IP Rating | IPX7 |
| Range | 15m |
| Beam Type | Flood |
| Weight with Batteries | 26g |
| Weight (with Batteries) | 26g |
| Colour | Black |
| Case Material | Plastic |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.