| Rechargeable | Yes |
| Model Number | SWIFT RL PRO |
| Lamp Type | LED |
| Luminosity | 900 lm |
| Batteries | Li-Ion 3.7 V 2350 mAh |
| Hazardous Area | No |
| IP Rating | IPX4 |
| Range | 150 m |
| Weight with Batteries | 123g |
| Weight (with Batteries) | 123g |
| Colour | Grey |
| Case Material | Plastic |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.