| Rechargeable | Yes |
| Lamp Type | LED |
| Luminosity | 250 lm |
| Batteries | Li-Polymer |
| IP Rating | IPX6 |
| Range | 66 m |
| Weight with Batteries | 95g |
| Weight (with Batteries) | 95g |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.