| Rechargeable | Yes |
| Model Number | HL-4R |
| Lamp Type | LED |
| Luminosity | 275 lm |
| Batteries | Li-Polymer |
| IP Rating | IPX6 |
| Range | 95 m |
| Beam Type | Flashing |
| Weight with Batteries | 78g |
| Weight (with Batteries) | 78g |
| Colour | Yellow |
| Head Diameter | 40mm |
| Case Material | ABS |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.