| Lamp Type | LED |
| Luminosity | LED |
| Wattage | 3 W, 5 W |
| Voltage Rating | 5 V dc |
| Length | 239.5mm |
| Height | 16.6mm |
| Rechargeable | Yes |
| IP Rating | IP20 |
| Case Material | ABS |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.