| Lamp Type | LED |
| Luminosity | 100 lm |
| Wattage | 12 W |
| Voltage Rating | 3.7 V |
| Maximum Reach | 200m |
| Model | IW5R Flex |
| Mains Plug Type | USB |
| Rechargeable | Yes |
| IP Rating | IP 54 |
| Plug Type | DC-USB |
| Series | Inspection Lamp |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.