| Lamp Type | LED |
| Torch Style | Neck Torch |
| Light Style | Flexible Arm |
| Luminosity | 300 Lumens |
| Voltage Rating | 5 V |
| Arm Length | 185mm |
| Arm Type | Flexible With Shape Memory |
| Wired/Wireless | Wireless |
| Model | OBS-HL2 |
| Mains Plug Type | USB-C |
| Rechargeable | Yes |
| IP Rating | IP54 |
| Cable Length | 0.8m |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.