| Lamp Type | LED Gripper |
| Light Style | Handheld |
| Luminosity | 1500 lm |
| Wattage | 15 W |
| Voltage Rating | 240 V |
| Arm Length | 120mm |
| IP Rating | IP44 |
| Cable Length | 3m |
| EU Energy Efficiency Rating | F |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.