| Lamp Type | LED |
| Luminosity | 400 lm |
| Maximum Reach | 10m |
| Length | 130 mm |
| Mains Plug Type | USB |
| Rechargeable | Yes |
| IP Rating | IP54 |
| Weight (with Batteries) | 190g |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.