| Lamp Type | LED |
| Luminosity | 700 lm |
| Length | 190 mm |
| Mains Plug Type | USB |
| Rechargeable | Yes |
| IP Rating | IP54 |
| Case Material | ABS, PC |
| Weight (with Batteries) | 210g |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.