| Lamp Type | LED |
| Wattage | 0.5 W |
| Voltage Rating | 3.7 V, 100 → 240 V ac |
| Range | 500 mm |
| Mains Plug Type | Type C - Europlug |
| Battery Type | Li-Ion |
| Rechargeable | Yes |
| Plug Type | Type C - Europlug |
| Current Rating | 2.2 Ah, 1 (Mains) A |
| Water Resistant | No |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.