| Torch Style | Torch |
| Rechargeable | No |
| Lamp Type | LED |
| Luminosity | 150 lm |
| Batteries | 2 x AA |
| Case Material | Aluminium |
| Model | Daily Use 150B |
| Range | 101 m |
| Beam Type | Spot |
| Length | 142 mm |
| Head Diameter | 22mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.