| Torch Style | Spotlight |
| Rechargeable | Yes |
| Plug Type | USB |
| Lamp Type | LED |
| Case Material | ABS |
| Model | HS20R Pro |
| Wattage | 20 W |
| Dimmable | Yes |
| Range | 470 m |
| Material | ABS |
| Length | 214 mm |
| Voltage Rating | 5 V dc |
| Series | HS5R |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.