| Torch Style | Spotlight |
| Rechargeable | No |
| Lamp Type | LED |
| Luminosity | 210lm |
| Batteries | 3x AAA |
| Case Material | ABS |
| IP Rating | IP20 |
| Model | HS230B |
| Wattage | 3 W |
| Range | 213m |
| Beam Type | Spot |
| Length | 157mm |
| Width | 80mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.