| Torch Style | Torch |
| Rechargeable | No |
| Lamp Type | LED |
| Luminosity | 930 lm |
| Batteries | 4x AA |
| Case Material | ABS & Aluminium |
| Model | M900P |
| Range | 240 m |
| Beam Type | Spot |
| Length | 174 mm |
| Colour | Black |
| Weight (with Batteries) | 187g |
| Weight with Batteries | 187g |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.