| Torch Style | Pen Torch |
| Rechargeable | Yes |
| Plug Type | USB |
| Lamp Type | LED |
| Luminosity | 210 lm |
| Batteries | Li-ion 3.7 V 1100 mAh |
| Model | PL210R |
| Length | 172.1mm |
| Width | 27.3mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.