| Torch Style | Torch |
| Rechargeable | No |
| Lamp Type | LED |
| Luminosity | 60 lm |
| Batteries | 1x AA |
| Case Material | Aluminium |
| Model | T50F |
| Range | 75 m |
| Beam Type | Flood, Spot |
| Length | 92 mm |
| Colour | Black |
| Weight (with Batteries) | 60g |
| Weight with Batteries | 60g |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.