| Torch Style | Torch |
| Rechargeable | Yes |
| Plug Type | USB |
| Lamp Type | LED |
| Luminosity | 400 + 70 lm |
| Batteries | Li-Ion |
| Case Material | Aluminium, Plastic |
| IP Rating | IP20 |
| Hazardous Area | No |
| Model | SANSA 400 A |
| Depth | 300 mm |
| Water Resistant | No |
| Length | 44 mm |
| Colour | Black |
| Width | 34 mm |
| Weight (with Batteries) | 220g |
| Weight with Batteries | 220g |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.