| Torch Style | Pocket Torch |
| Rechargeable | No |
| Lamp Type | LED |
| Batteries | 1x AAA |
| IP Rating | IPX4 |
| Model | G9 |
| Range | 22 m |
| Beam Type | Inspection |
| Length | 104 mm |
| Weight (with Batteries) | 57g |
| Weight with Batteries | 57g |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.