| Torch Style | Torch |
| Rechargeable | Yes |
| Lamp Type | LED |
| Luminosity | 1050 lm |
| Batteries | Li-Ion |
| IP Rating | IPX4 |
| Model | HP10R |
| Range | 310 m |
| Beam Type | Flood, Spot |
| Weight (with Batteries) | 312g |
| Weight with Batteries | 312g |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.