| Torch Style | Torch |
| Rechargeable | Yes |
| Lamp Type | LED |
| Luminosity | 300 lm |
| Batteries | AAA |
| IP Rating | IPX8 |
| Model | Polysteel 400R |
| Range | 194 m |
| Beam Type | Flood, Spot |
| Length | 146 mm |
| Weight with Batteries | 181g |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.