| Torch Style | Torch |
| Rechargeable | No |
| Lamp Type | UV LED |
| Batteries | 1x AA |
| IP Rating | IPX4 |
| Model | PX100 |
| Beam Type | Ultra-violet |
| Length | 107 mm |
| Weight (with Batteries) | 65g |
| Weight with Batteries | 65g |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.