| Torch Style | |
| Rechargeable | No |
| Lamp Type | LED |
| Luminosity | 320 lm |
| Batteries | AAA |
| Case Material | Aluminium |
| Hazardous Area | No |
| Model | 1200 |
| Range | 260 m |
| Beam Type | Spot to Flood |
| Length | 130 mm |
| Colour | Black |
| Head Diameter | 37mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.