| Torch Style | Pocket Torch |
| Rechargeable | No |
| Lamp Type | Incandescent |
| Luminosity | 2 lm |
| Batteries | 1x AAA |
| Case Material | Aluminium |
| Hazardous Area | No |
| Model | Solitaire |
| Beam Type | Flood, Spot |
| Length | 80 mm |
| Colour | Black |
| Weight with Batteries | 25g |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.