| Torch Style | Searchlight |
| Rechargeable | Yes |
| Plug Type | Type C - Europlug, Type G - British |
| Lamp Type | LED |
| Luminosity | 2500 lm |
| IP Rating | IP67 |
| Range | 400 m |
| Weight with Batteries | 1kg |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.