| Torch Style | Pen |
| Rechargeable | No |
| Lamp Type | LED |
| Luminosity | 275 lm |
| Batteries | 3 x AAA |
| Case Material | Aluminium |
| IP Rating | IPX4 |
| Range | 23 m |
| Beam Type | High, Low, Medium |
| Length | 154 mm |
| Colour | Black |
| Head Diameter | 15mm |
| Width | 21 mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.