| Torch Style | Pen |
| Rechargeable | Yes |
| Plug Type | USB |
| Lamp Type | LED |
| Luminosity | 315 lm |
| Batteries | 3.7 V 700 mAh |
| Case Material | Aluminium |
| IP Rating | IP20 |
| Beam Type | Flashing, Spot to Flood |
| Length | 170 mm |
| Colour | Black |
| Head Diameter | 21mm |
| Width | 15.2 mm |
| Weight (with Batteries) | 60g |
| Weight with Batteries | 60g |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.