| Torch Style | Torch |
| Rechargeable | Yes |
| Plug Type | USB |
| Lamp Type | LED |
| Luminosity | 1800 lm |
| Batteries | Li-Ion |
| Case Material | Aluminium |
| Wattage | 20W |
| Water Resistant | Yes |
| Beam Type | High/Low/Strobe |
| Length | 120 mm |
| Colour | Black, Red |
| Head Diameter | 30mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.