| Torch Style | Torch |
| Rechargeable | Yes |
| Lamp Type | LED |
| Luminosity | 139 lm |
| Batteries | Battery pack |
| Case Material | Aluminium |
| Hazardous Area | No |
| Beam Type | Spot |
| Length | 165 mm |
| Colour | Black |
| Weight (with Batteries) | 404g |
| Weight with Batteries | 404g |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.