| Accessory Type | Diode |
| Series | CR-P/M |
| Length | 12.7mm |
| Depth | 29.0mm |
| Height | 15.7mm |
| Mounting Type | PCB Mount |
| Operating Temperature Range | -40 → +70°C |
| Minimum Operating Temperature | -40°C |
| Input Resistance | 38500Ω |
| Dimensions | 12.7 x 29.0 x 15.7mm |
| Maximum Operating Temperature | +70°C |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.