| Coil Voltage | 24V ac/dc |
| Contact Configuration | SPDT |
| Mounting Type | PCB Mount |
| Number of Poles | 1 |
| Maximum Input Voltage | 24V ac/dc |
| Terminal Type | PCB Pin |
| Series | EMG 17-REL/KSR- 24/21 |
| Contact Material | Silver Alloy |
| Input Voltage Range | Maximum of 24V ac/dc |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.