| Coil Voltage | 24V dc |
| Mounting Type | DIN Rail |
| Terminal Type | Screw |
| Depth | 49.6mm |
| Height | 100mm |
| Length | 94mm |
| Series | PLC-V8/FLK14/OUT/M |
| Input Current | 3A |
| Operating Temperature Range | -40 → +70°C |
| Minimum Operating Temperature | -40°C |
| Dimensions | 94 x 49.6 x 100mm |
| Maximum Operating Temperature | +70°C |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.