| Maximum Input Voltage | 24V dc |
| Series | ABE7S16 |
| Relay Type | Solid State Relay |
| Accessory Type | Relay Base |
| Minimum Operating Temperature | -5°C |
| Dimensions | 125mm x 71mm x 77mm |
| For Use With | ABE7 |
| Maximum Operating Temperature | +60°C |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.