| Coil Voltage | 276V |
| Contact Configuration | SPDT |
| Mounting Type | Plug In |
| Load Current Rating | 12A |
| Minimum Input Voltage | 184V |
| Maximum Input Voltage | 230V |
| Switching Voltage | 300 V DC V, 400 V AC V |
| Series | Harmony Relay RSB |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.