| Coil Voltage | 110V ac/dc |
| Mounting Type | PCB Mount |
| Load Current Rating | 34mA |
| Minimum Input Voltage | 3.3V |
| Load Voltage Rating | 30V dc |
| Maximum Input Voltage | 32V dc |
| Terminal Type | Through Hole |
| Input Current | 34mA |
| Operating Temperature Range | -30 → +80°C |
| Accessory Type | Relay Module |
| Turn On Time | 1ms |
| Turn Off Time | 1ms |
| Minimum Operating Temperature | -30°C |
| Maximum Operating Temperature | +80°C |
| Standards Met | CE |
| Input Voltage Range | 4 → 32V dc |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.