| Coil Voltage | 230V ac/dc |
| Depth | 76mm |
| Length | 93mm |
| Series | SIRIUS |
| Input Current | 6A |
| Operating Temperature Range | -25 → +60°C |
| Dimensions | 6.2 x 93 x 76mm |
| Maximum Operating Temperature | +60°C |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.