| Coil Voltage | 24V dc |
| Depth | 72.5mm |
| Length | 93mm |
| Series | SIRIUS |
| Depth | 72.5mm |
| Input Current | 6A |
| Operating Temperature Range | -40 → +70°C |
| Dimensions | 6.2 x 93 x 72.5 mm |
| Series | 3RQ3 |
| Dimensions | 6.2 x 93 x 72.5mm |
| Maximum Operating Temperature | +70°C |
| Operating Temperature Range | -40 → +70 °C |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.