| Maximum Coil Frequency | 1GHz |
| Relay Type | HF Relay |
| Coil Resistance | 178 Ω |
| Contact Resistance | 75 mΩ |
| Insertion Loss | 0.3 dB |
| Isolation | 30 db |
| Contact Configuration | DPDT |
| Coil Voltage | 5V dc |
| Mounting Type | Surface Mount |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.